top of page

Eko - friendly svatby, kde se láska míchá s udržitelností.

Svatba je nejen spojením dvou srdcí, ale i momentem, kdy můžete vyjádřit svou lásku k přírodě a přispět k udržitelnějšímu světu. Eko-friendly svatby nabízejí krásnou a odpovědnou alternativu pro páry, kteří chtějí, aby jejich velký den odrážel jejich hodnoty v oblasti udržitelnosti.


1.Výběr ekologického místa pro svatební obřad a oslavu.  

Zaměřte se na venkovní lokality, jako jsou zahrady, parky nebo organické farmy. 

Vyhýbejte se místům, která mohou mít negativní vliv na přírodu. 


2. Zero waste design a dekorace 

 Minimalismus je klíčovým prvkem eko-friendly svateb. Zvažte použití recyklovatelných dekorací, stolních prvků a květin. Po svatbě mohou být tyto věci dále využity nebo recyklovány.


3.Návrh ekologických pozvánek a oznámení 

Zvolte digitální pozvánky nebo použijte recyklovaný papír pro tištěné varianty. Kromě toho můžete poskytnout hostům možnost potvrdit účast online, což snižuje potřebu papírových odpovědí.


4.Stravovanání 

Zvažte výběr místního a sezónního jídla, což nejenže podporuje místní farmáře, ale také snižuje ekologický otisk spojený s dopravou potravin. Využijte kompostovatelné nebo recyklovatelné nádobí a příbory.


5.Svatební šaty - ekologicky

 Svatební šaty si můžete půjčit z našeho projektu svatební recyklace, nebo zvážit možnost organických materiálů. Další možností jsou second handy. Po svatbě můžete šaty vrátit, prodat nebo darovat, což snižuje odpad. 


6.Doprava

 Věnujte pozornost dopravě. Zvažte výběr místního místa svatby, aby hosté nemuseli cestovat dlouhé vzdálenosti. Můžete také zorganizovat sdílenou dopravu. 


7.Dárky pro novomanželé 

Nabídněte hostům, že mohou přispět na svatební cestu nebo darovat příspěvek dobročinným organizacím. Tímto způsobem můžete snížit množství materiálních dárků a současně podpořit dobrou věc. 


8.Svatební dárky pro hosty 

Vyberte malé dárky, které jsou praktické a šetrné k přírodě. Jako jsou například recyklovatelné tašky, skleněné dózy s domácí marmeládou, nebo maličký stromek, který si pak může každý z hostů doma zasadit. 


9.Hosté a udržitelnost 

Vytvořte informační tabule o tom, jak jste přispěli k udržitelnosti vaší svatby. Podělte se s hosty o tipy, jak mohou i oni snížit svůj ekologický otisk v každodenním životě.


Svatby s ohledem na životní prostředí nejen že přinášejí krásu a lásku, ale také posílají důležité poselství o odpovědném přístupu k naší planetě. Vaše ekologická svatba může být nejen nádherným začátkem manželství, ale i inspirací pro ostatní, jak slavit lásku s ohledem na udržitelnost.




19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page