top of page

Jak si vybrat svatebního fotografa

Jak si správně vybrat svatebního fotografa? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, ovšem je zde několik bodů, které byste měli promyslet a na základě jich začít s oslovováním svatebních fotografů. 


Má nejzákladnější rada zní, řiďte se podle citu a vašich představ o svatební fotografii. Nejprve si utřiďte myšlenky, jaký styl fotografií se vám líbí. Jaký přístup od fotografa očekáváte. Co vše od fotografa budete chtít nebo potřebovat. 


Při hledání si prohlédněte portfolio, zjistěte jaké balíčky fotograf nabízí a zda lze případně balíček přizpůsobit vašim potřebám a přáním. Osobně si myslím, že každý svatební fotograf by se měl se snoubenci nejprve sejít například v rámci předsvatební schůzky. Poznat se s vámi, vyslechnout si vaše představy a přání. Může se totiž klidně stát, že si s fotografem jednoduše nesednete nebo se s ním zkrátka nebudete cítit ve své kůži. Nemusí to být překážkou, pokud to pro vás není důležité, ovšem věřím, že pro většinu z nás je ideální stav, když si se svým fotografem sedne i po lidské stránce. Zajistí to, že při vašem velkém dni bude panovat pohodová atmosféra a vy se při focení budete cítit uvolněně. 


Kdy začít s hledáním svatebního fotografa? Jednoduše co nejdříve. Jakmile znáte termín vaší svatby, začněte to řešit. Někteří fotografové mohou mít obsazené termíny i dva roky dopředu. 


Kolik svatební fotograf stojí? V ČR se ceny pohybují cca od 10 - 200 tisíc Kč za celodenní focení. U těch nejlevnějších se nejčastěji jedná o začínající fotografy s méně zkušenostmi. Kolem 20 tisíc a víc již můžete čekat kvalitního profesionála, který zajistí skvělý výsledek své práce. Ti nejdražší fotografové jsou léty prověření profesionálové, kteří umí něco navíc, mají jedinečné fotografie, nabídnou vám kvalitní a luxusní produkty a profesionální servis pro klienty je samozřejmostí. Nicméně jako ve všem, i u fotografů jsou výjimky potvrzující pravidlo.


Kolik máme tedy do svatebního fotografa investovat? Tady opět neexistuje univerzální odpověď. Jen vy víte, jak moc jsou pro vás fotografie z vašeho dne důležité a jaké jsou vaše možnosti. 


Na co si dát vždy pozor? Ať už si vyberete fotografa z jakékoli cenové skupiny, vždy byste měli mít podepsanou smlouvu, ve které je upřesněný balíček, který jste vybrali. Dále termín svatby a místo konání svatby. A v neposlední řadě - co se stane se zaplaceným rezervačním poplatkem (v případě, že byl zaplacený), pokud fotograf nebo vy objednané služby zrušíte.


Při rozhodování pamatujte, že fotograf s vámi bude jednoznačně trávit nejvíce času ze všech dodavatelů. Tak ať to stojí za to! 🙂

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page